Ghinion pentru Naționala Moldovei de fotbal. Deși a condus cu 2-0 și a fost aproape de a obține prima victorie în preliminariile Campionatului Mondial, echipa lui Igor Dobrovolski a dat-o în bară din nou și a încheiat la egalitate cu Georgia, scor 2-2.

Prima repriză a fost una de vis pentru Moldova. Radu Gînsari a dat lovitura în minutul 15, reușind să înscrie în al treilea meci consecutiv al tricolorilor. În minutul 36, Alexandru Dedov și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Partea secundă a aparținut oaspeților. Jucătorii noștri s-au baricadat în apărare și au fost taxați pentru asta.

Georgienii au replicat de 2 ori în mai puțin de 5 minute, prin Merabashvili și Kazaishvili.

În urma acestui rezultat, naționala Moldovei este codașa grupei D, cu doar 2 puncte din 6 meciuri jucate.