Sheriff Tiraspol nu a putut obține a 12-a victorie consecutivă în Divizia Națională. Campioana Moldovei a remizat la Tiraspol cu Sfîntul Gheorghe, scor 1-1. Oaspeții au reușit să marcheze golul egalizator în prelungiri.

Galben-negrii au deschis scorul în minutul 38 grație internaționalului muntenegrean, Stefan Mugosa. Atacantul în vârstă de 25 de ani a marcat al șaselea gol în Divizia Națională.

„Sfinții” au reușit surprinzător să restabilească egalitatea în cel de-al treilea minut de prelungiri. Discipolul școlii de fotbal Sheriff Tiraspol, Alexandru Suvorov a adus un punct nesperat pentru trupa din Suruceni.

În cazul în care ar fi câștigat, Sheriff ar fi putut deveni campioană cu 3 etape înainte de finalul campionatului. Mai trebuia însă ca Dinamo-Auto să treacă în meciul de astăzi de Milsami.

Pentru Sheriff urmează partida cu Lokomotiv Moscova din grupele Europa League.